elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

A tranlator mut be creative in rewriting text for word or phrae that do not have exact tranlation
What wa the challenge that the farmer faced when ettiing out to write the contitution, and how did they meet it
M. D bought 8 1/2 pound of ham from Excellente Hambaked Shop. She gave 1 3/4 pound of ham to Mr. Chavir. How many pound of ham doe he have left?
During the renaissance, people began to questionreligious ideassecular ideasclassical ideasscholarly ideas.
What does she need from the food she ate and the air she breathes so that she can go on her run?.
Compare 0. 3 and 0. 8 uing >,=, or <. Draw a model or number line to upport your olution
Ivan,Bella, and Ian agreed to hare a pizza which wa cut into 10 lice. Ivan at 40% of the pizza
A nonprofit organization that has operations in several countries is called a(n) _____ organization. international conglomerate multinational corporation
Services provided by public service companies are also known as OA. housing expenses OB. bills C. cost of living D. utilities
What expreion repreent the um of 2 divided by x and 15 215÷x215÷x (215)÷x(215)÷x 152÷x152÷x (152)÷x