avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

when you swat a fly which type of neuron stimulates your arm to move?
An office supply store advertises 6 pens for $9.30. How much would each pen cost at this rate
What can you infer about the friction between the atoms of a very fast flowing liquid?
The first level of organization of a protein is created by a linear sequence of A) amino acids. B) nucleic acids. C) nucleic bases. D) polymeric peptides.
What is the art of getting your work done through people in a harmonious way? having good interpersonal skills, having good work ethics, having high self-esteem
A shallow depth of field means that what part of the photo will be in focus? Only a small portion that you choose Only items in the foreground Most of the i
factorize 25a^6-25b^6 completely
Through which continents does the tropic of cancer pass
what tactic or method did John brown use to spread abolition
Andrew must spend less than $72 on meals during the weekend. He has already spent $27 on meals, with each meal costing $9 on average. 9x + 27 < 72 How many a