demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

In which part of a story is the lesson or main message revealed?
What types of internal differences and divisions exist within your faith? (jesus, moses and muhammad
A(n) ____ is the act of or process of arriving at a conclusion from facts or a premise. premise inference implication
A nonprofit organization does not issue stock shares or distribute its extra funds to owners or shareholders. If all businesses were required to operate as nonp
A number cube is Rolled 80 times and a 3 results fifteen times. what is the experimental probability of rolling a 3
Gabriela walked to a toy store around noon and , after browsing for 2222 minutes, decided to buy a race car for $9.22. Gabriela handed the salesperson $9.22 for
In which part of a story is the lesson or main message revealed?
write an expression for the calculation double 2 and then add5
Which Russian tsar refused to surrender to Napoleon in 1812, even after Moscow had been captured and burned? A. Catherine the Great B. Nicholas I C. Ivan the Te
The unblocking of popular social media websites in Myanmar is an indication that