jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

Why was the Union determined to capture Vicksburg during the Civil War? a. to end the war immediately b. to gain access to the West c. to support General Sherma
Is C4 photosynthesis the photosynthetic process used by some plants to survive in a hot dry climate, like the desert?
Translate this verbal description into an algebraic expression and then simplify: 60% of the product of one-twelfth y and two-thirds z
Which environmental program protects the supply of groundwater? Caribbean Planning for the Adaptation of Climate Change PPG 7 Pilot Project in Brazil South Amer
The French language had a significant impact on ________________. a. Latin c. Middle English b. Old English d. none of the above
There are two major branches of Islam. • name the two branches of Islam • explaine why Islam split into two branches • explaine the relationship between the two
write the following decimals as fractions. Give your answer in its simplest form. a) 0.6= b) 0.025
The product of the synthesis reaction between sodium and chlorine gas is ?
what is the slope intercept form of 3x+4y=-24
what did the algonquian people wear