giannis0106 giannis0106
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. Mrs. Smith is making cupcakes for a bake sale at school. If each cupcake costs $1.20, how much
money will she make if she sells 100 cupcakes? Evaluate $1.20 x 100.
A. $0.012
C. $120
B. $0.12
D. $1,200

Respuesta :

jcotton001 jcotton001
  • 01-10-2020

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Where do we use order of operations in real life.
I need help! Is there anyone can do french? Plz help me TuT
The volume of a rectangular prism is (x^4 + 4x^3 + 3x^2 + 8x + 4), and the area of its base is (x^3 + 3x^2 + 8). If the volume of a rectangular prism is the pro
Gven: f(x) = 4x +1 and (x)= x^2 + 1. find (fog)(x)​
Punctuation nglish Which of these sentences is punctuated correctly? A quiet weekend--away from everything that's what I need. A quiet weekend away from everyth
Q5). If A={3,4} B= {2,3,4} C={3,4,5} then find (BxB) ∩ (CxC)​
Are there Any Male Socialaties?
How to improve your class multiplication skills.
Ensayo de acosó general
help for most brain! lol