velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

15 points and will mark brainliest! Our body temperature will stay around 98.6 degrees, even when it is hot or cold outside. This is an example of: A. A behavio
Which expression is equivalent to quivalent to b^-2/ab^-3?
Empareja cada frase con el tipo de error o errores que ves en cada una. Match each sentence with the type of error or errors you see in each. Match Term Defini
Show that the maximum rate of change, with respect to radius, of the volume of a deflating balloon is four times the sphere's initial great circle circumference
If x/5 +6=-14,then x=
The apostrophe is used for____ please select best answer from choices provided
Drag and drop an answer to each box to correctly explain the derivation of the formula for the volume of a pyramid.
HELP NOW!!Why is it important to classify living organisms?
What is the expanded form of the series represented below? A. -3 + 2 + 7 + 12 + 17 B. -3 + 3 + 8 + 13 + 18 C. 2 + 7 + 12 + 17 + 22 D. 5 + 2 + (-1) + (-4) + (-7
Teach me how to yeet