gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Employees at a large computer company earn sick leave in one-minute increments depending on how many hours per month they work. They can then use the sick leave
I need help please And an explanation please or not I don’t really care please.
Solve for x 6^5x-4=6^4x
What statement about f(x) and it’s translation is true. f(x) = 7x g(x) = 7x + 6
Although many types of bacteria are helpful and do not cause disease nearly half of all human diseases are bacterial
factor and simplify- 25x^{2} -1
William Jennings Bryan and the Populist Party impacted American politics by combining which two ideological frameworks?
Find the solution to the system of equations. x-2y -Z= 3 x+2y+Z= -1 у+ 3z= -1 А. x=-1, y = 1, z= 0 B. х = 1, y=-1, z= 0 C. х= 1, y = 1, z = 0 D. x=-1, y = -1, z
Ella donates $5.50. Will she get a bag? Explain how you know
What is a wormhole, and how is it formed?