khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x: 2/5 (x - 2) = 4x. A. 2/9 B. 9 C. -2/9 D. -9/2
Which of the following pronouns completes the sentence CORRECTLY? Each of the boys began to clean _____ desk. his***** him their I this its his but imd eating
In our solar system, 6 of the 8 planets have moons. What percentage of the planets have moons?
Assonance is the repetition of the same consonant sound in words close together t/f
what was Manhattan project
Please help!! What is the lateral area of the prism?
Describe briefly the effect the Gero Crucifix had on Medieval German art
____ prepared food only for the sake of appearancessorry found the answer
Lucy has a hemisphere shaped goldfish pond in her backyard. The pond has a circumference of 11.9 feet . The pond has a population density of 3.6 cubic feet of w
What is a classical civilization?