OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

What type of outline is a truncated version of what you plan to say and does not include complete sentences, except in places where you plan to directly quote a
is aluminum a liquid at 1,000 kelvin and why
Tactical planning involves making decisions about which customers to serve, what products or services to sell, and the geographic areas in which the firm will c
The ______ perspective in psychology focuses on observable behavior rather than inner unconscious forces.
Which of the following traits were NOT shared by all of England's plantation colonies (Maryland, Virginia, the Carolinas and Georgia)
If the ____________ is broken on a laptop, chances are other parts are also broken. CPU frame RAM touchpad
The deadweight loss from a tax is likely to be greater with a good that has: A. -many substitute B -an inelastic supply C -an inelastic demandD. -few compliment
Which of the following best describes how crossing over occurs during meiosis? A. During prophase I, homologous chromosomes are lined up and pulled apart to opp
Plz help me with my math
The European Union accused South Korea of selling ships at a loss in an attempt to push its European rivals out of the market. In other words, South Korea was a