tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Students in Ms. Johnson’s class were using the microscope to study organisms found in a sample of pond water. One student found this specimen: stentor. This pro
Writing Assignment: Para Mi Viaje 10 pointsWILL GIVE BRAINLIESTABSURD ANSWERS WILL BE REPORTEDMira cada imagen y di qué es. Luego escribe una oración que usa es
5. The study of all activities involved in the exchange of goods and services between business and consumers is (a) product research, (b) marketing research, (c
Question part points submissions used a farmer wants to fence an area of 24 million square feet in a rectangular field and then divide it in half with a fence p
What is the volume of 46.5 g of silver if the density is 10.5 g/ml?
20 trillion seconds equals how many years
Florida highway safety and motor vehicles reported______ of traffic fatalities were alcohol related in Florida in 2008 ?
A person wanting to take part in politics and government in a democracy
In the figure, find the m<5 if m<3 =115
5x7h and 35h is it expressions are equivalent