Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

To make fruit salad,Sara uses 28 ounces of pineapple,21 ounces of apples,19 ounces of bananas,and 16 ounces of mango.how many 6- ounce servings of fruit salad c
write three ratios that are equivalent to the one given 18 rights handed student for every 4 left handed students
Central Subs made 27 sandwiches using 12 pounds of turkey. How much turkey was used per sandwich?HELP ME!
whats 25/7 as a mixed number?
Write an equation yo model each situation then solve ! A stack of 12 bricks is 27 in. High. What is the height of each brick
Which condition was most necessary for a monarch to gain power? why?
How do I convert negative 3 over 5 to a decimal
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
Explain why contact trace evidence is so important in solving crimes.
Central Subs made 27 sandwiches using 12 pounds of turkey. How much turkey was used per sandwich?HELP ME!