adrianawmooe
adrianawmooe adrianawmooe
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

the table shows the cost of apples, given the number of pounds purchased. Pounds (lb) Cost ($) 2 5.00 5 12.50 8 20.00 11 27.50 At this rate, what would be the cost of 20 lb of apples? Group of answer choices

Respuesta :

seanthedragon54559 seanthedragon54559
  • 02-11-2020

Answer:

50

Step-by-step explanation:

2.5 x 20 would be 50

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an internal factor?
What is 2x+8y in distributive property
HOW DOES CAPITALISM WORKS IN GLOBALIZATION
Help me with this problem please
Positive space is _________________________________ Question 3 options: the background. the perspective. the main shape or subject. all of the areas in a painti
help me please really simple
When should a food service worker take off their apron
Body composition is best improved or maintained by participating in a running program. true or false.
4- I'm afraid we're not............ much progress A) o taking B) o giving C) o making D) o doing 5-Can I........... my printer to your computer? A) o call B) o
Which sentence is unnecessary and could be eliminated without disturbing the flow and information of the paragraph