skyenguyen
skyenguyen skyenguyen
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

2.2 feet of ribbon costs $3.30. What is the price per foot of ribbon

Respuesta :

reaganflora1
reaganflora1 reaganflora1
  • 02-11-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

$3.30/ 2.2ft = $1.50

Answer Link
mgalbearth
mgalbearth mgalbearth
  • 02-11-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

3.30/2.2 = 1.5

Answer Link

Otras preguntas

g5-h3 if g=2 and h=7 solve expression
What is 3.100 in written form
Which mixed number is greater: 5 7/24 or 5 5/16? Why?
what is 25/99 as a decimal terminating decimal or repeating decimal
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
On a map, 1 inch represents 1,000 miles. If the area of a country is actually 16 million square miles, what is the area of the country’s representation on the
what is 6/7 - 2/5 please help
Explain why contact trace evidence is so important in solving crimes.
write three ratios that are equivalent to the one given 18 rights handed student for every 4 left handed students
How do I convert negative 3 over 5 to a decimal