Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

Find the exact value of the expression, sin(sin-1(4))
Please help fast, what is the value of a pedigree analysis?
YOU’LL GET MARKED BRAINLIEST IF YOU ANSWER THIS!!!
Mr.white first shows fear of the paw because it
State the parts of an electric motor and how a motor works.
Rikki's hourly salary is $9.64. Last week she worked a 22-hour week. How much did she earn?
How does the ruling in the Dred Scott case affect African Americans in 1857?
Which agents contribute to erosion?
Howard planted 20 trees in 4 days. Janet planted 20 trees in 6 days. How long would it take them to plant 20 trees working together?
Does anyone know that kids show where there was a pink character and a blue character (they are not human) and it was a kids show where you would learn about an