pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Snap, crackle, pop! Name the cereal capital of the world: a. Kellogg, Minn. b. Battle Creek, Michigan c. General Mills, Idaho
what is the square root of 141?
This watery vacation spot is considered part of both California and Nevada. Name this lake
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch .each person in the group had either one soup or one sandwich.the sandwhiches cost $7.75 each and th
This is inverse functions...any help on 3aii?
United States lawyer and politician who advocated free silver and prosecuted John Scopes (1925) for teaching evolution in a Tennessee high school
What's a Protective tariff?
How long is the term of Supreme Court justices? a. 20 years b. life c. until he or she reaches age 75
The numerical factor of a term. In 5x, the 5 is the coefficient. Identities Origin Exponent Coefficient
What other countries celebrate the 4th of July?