wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

13 squared? how does it mean and what is the solution?
What caused Portugal to finallywithdraw from its African colonies?
During a recent winter, the ratio of deer to foxes was 7 to 3 in a town. If there was 210 foxes in the town, what was the number of deer in the town?
How many “dots” would be around the central atom in the Lewis structure of S? A) 5 B) 6 C) 7 D) 4
The outermost tissue of a tree trunk that is 6 feet in diameter would most likely be (A) epidermis (B) cork (C) cortex (D) phloem (E) xylem
How do you say" leave me alone" in Spanish
help help help help!
What is a fraction name for 4
What is a fraction name for 4
a rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of the rectangle?