angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

Suppose x is an integer. If 5 | 2x, then:_______ a. None of the above b. 5|2c. 5|x d. 5| 2 and 5|x
Determine the end behavior of f(x) Equation - f(x)=-4x^3+15x^2-8x-3
Who most probably will be the next president of Poland?
Explain inter relationship among information system for workplace management information
What is the expression of 27
What is the oldest almost-complete manuscript of the Bible now in existence?
what is the meaning of belie ?​
That is the sum of the measures of the interior angles of an octagon? a. 360 b. 2160 c. 2880 d. 45 e. 1440 f. 1080
What is a bell shape expansion above the diaphragm near the thoracic artery?
two teachers want to give books to students. first teacher's books aren't enough for students, she needs 24 more books to be enough, and also the number of seco