rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in a falling dominoes model of nuclear fission chain reaction, what does the standing dominoes represent and what do the fall of the dominoes represent?
Israel was established as a Jewish nation after WWII in which year? A. 1946 B. 1947 C. 1948
after an art class 15% of the color pencils were missing. how many color pencils were there originally if 9 color pencils are now missing?
If a species of flower has the allele r (red) which is incompletely dominant to the allele r (white) what color is the genotype of an individual with a red flow
Point E is the midpoint of side BC of parallelogram ABCD, and point F is the midpoint of side AD . Prove that quadrilateral BEDF is a parallelogram.
A thermometer is placed in water in order to measure the water’s temperature. What would cause the liquid in the thermometer to drop?
Fossil fuels are the compressed remains of ancient organisms like plants or dinosaurs. they cannot be recycled. once they are used, they are gone. which of thes
Six dogs give birth to 4 puppies each. Half of those puppies are female and go on to have 4 puppies each of their own. How many dogs are there altogether?
X=-6+y x-3y=28 substitution
What is furthest from the earth host the most satelilites?