srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

write a word problem whose solution is 20. involves absolute values and opposites
why are rain forest so important?
PLEASE HELP ASAP The line that is the perpendicular bisector of the segment whose endpoints are R(-1, 6) and S(5, 5) Indicate the equation of the given line in
What event led to Theodore Roosevelt becoming President? A. Elections were rigged in several states. B. The election was tied and a re-vote resulted in Roosevel
Is this expression x+2x+3 equivalent to the expression 3(x+1)
t is important to avoid ballistic stretches because they can increase body and muscle temperature extend a joint beyond its regular range of motion exceed the s
Why was Georgia governed by different rules than the other southern colonies
Why is farming in mountainous areas so difficult without terracing? a. poor soil quality of mountainous land b.rugged landscape of mountainous land c. lack of h
What is a kind of biochemical that does not dissolve in water and makes up cell walls fats oils and waxes?
Horatio wants to ship a batch of 8 machine parts. The packaging for each part weighs 2 pounds. If each part weighs x pounds, which expression represents the tot