nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

What was the result of Sherman's March to the Sea? A. Hundreds of new recruits for the Confederate army B. Thousands of miles of new railroad tracks in the Sout
you have 11 art projects that weigh 24 pounds. If you give you mom 7 of your art projects, how much would her box weigh?
Which choice is equivalent to the product below? 45.5,46 A. 9 10 B. 315 C. 10-5 D. 3 10
What does the "Iliad" have in common with the "Odyssey”? Question 13 options: Achilles is the main character of both texts. Both are about the battles of the Tr
Exercise1. State and explain 5 characteristics of theyouth​
Learning task 3 What polygon is being described in the picture
Quadrilateral CDEF is dilated by a scale factor of į to form quadrilateral C'D'E'F'. What is the measure of side EF?
Patient Profile A.S. is a 70-year-old white woman who presented to the emergency department because of a 4-day history of increased shortness of breath and gene
The diagram shows the floor plan of a hotel lobby. The carpet that she wants to buy for that floor costs $3 per square foot. How much will it cost to carpet the
Suppose you pay $3.00 to roll a fair die with the understanding that you will get back $5.00 for rolling a 1 or a 6, nothing otherwise. What is your expected va