ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

what type of home mortgage has payments that can change?
hi can someone please help me on this please
identify the quality that memos should have. a. they should be unusual. b. they should be short. c. they should be detailed. d. they should be humorous.
Pancreatic Juice and bile are poured through a) A common duct into duodenum b) Two distinct ducts into duodenum
A shipment of 205 Otter Box covers for i-phones has just arrived. The total invoice (excluding tax, shipping, etc.) is $ 4,829.75 The Otter Box “Defender” cove
There are specific response procedures for different kinds of injuries. true false
Help plZZZ ASAP thx
the radius of a sphere is 3 inches. which represents the volume of the sphere? 12π cubic inches 36π cubic inches 64π cubic inches 81π cubic inche
The exact boundaries, limitations, and meaning of species is now known and agreed upon universally
three of the following are base units used in the metric system. which is not a base unit? meter liter kilogram gram