isabellarivas7
isabellarivas7 isabellarivas7
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

plsss help me with this mathhhhh!!!!!!!

plsss help me with this mathhhhh class=
plsss help me with this mathhhhh class=

Respuesta :

kimkatie242
kimkatie242 kimkatie242
  • 02-12-2020

Answer:

5357.142857

Step-by-step explanation:

Answer Link
filmzy35mm filmzy35mm
  • 02-12-2020
Answer: 6 issues cost more they cost $2.54 per issue while 12 issues cost $2.49
6 costs 5 cents more than 12
Answer Link

Otras preguntas

_______________ is the value of the best alternative given up when a choice is made.
5b+a-2c when a=2,b=1&c=3
MARKING BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER If quadrilateral JKLM had a translation where all the vertices were in the third quadrant, what would be the coordina
what is the difference between a flag man, a signaller and banksman​
Question 1 (3 points) Mark all substances found in blood plasma. A) lymphocytes B) electrolytes C) water D) fibrinogen E) eosinophils
Does your State offer online registration. If so describe the steps to follow in order to register online. If your state doesn’t offer online registration, expl
Which word completes the analogy? bunny cute :: snake: O A. happy OB. predator OC. reptile OD. dangerous
Round each of these numbers to the degree of accuracy shown in brackets. d) 34 766 (nearest hundred) please help me​
Large eggs weigh 1/1/2 pounds per dozen. Dawn bought eight large eggs. How much did the eggs weigh
find value o x 235 degree arc