twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

Who was the 3rd president
To run for the Senate, a candidate must be
The difference between 7 times a number and 5 is 51. What is the missing number?
What did the British gain if they won the war of 1812?
Identify one physical property and one chemical property of CS2
Which of the following is a compound sentence? A. Butterflies and hummingbirds feed on the nectar of flowering plants. B. Corporate fraud is becoming mor
Jonathan’s class has 30 boys. Of the students in his class, 60% are girls. How many girls are in Jonathan’s class?
WILL GIVE BRAINLIEST!!TO CORRECT ANSWER.You have four credit cards. each has a balance of $950.00, but their credit limits are $1,200.00, $2,200.00, $2,400.00,
The radius of the inscribed circle is 10in what is the perimeter of square CABD
Help me please, i already asked this question and no one answered. What were two of General Lee’s beliefs in the years following the Civil War?