leoxdpro leoxdpro
  • 03-12-2020
  • Social Studies
contestada

Luis compra mazapanes a $0.80 y los vende a $2.00 cada uno, con qué porcentaje
incrementa el precio?

Respuesta :

dinosuar999
dinosuar999 dinosuar999
  • 03-12-2020

Answer:

1.20

Explanation:

You add --_--

Answer Link

Otras preguntas

True or false? Dispositionism refers to the view that our behavior and actions are determined by our immediate environment and surroundings.
how do we find the area of the quadrilateral
What is decimal of 1/10
Please help me with all ASAP I’ll mark u brainly
A paragraph is often compared to ________. 1) a cluster 2) an outline 3) a sandwich 4) an article
You get 77% on your math quiz. You had 100% in your math class before the test. Whats your new grade. 1) 77 2) 88 3) 99 4) 66
Jessica drove 100 miles and then increased her speed by 30 mph for the following 200 miles. If the second part took 1 hour less than the first part, What was he
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
_________you can take sweets_________chocolates.​
A transformer will not back-feed until it is mounted on a pole. A. True B. False