a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

ASAP!!! PLEASE help me with this question!
Identify two structural features of purines and pyrimidines. Purines contain only three ring nitrogen atoms. contain only two ring nitrogen atoms. contain four
why did Britain colonise india​
PLEASE HELP A woman travels to Canada where milk is sold in liters. She wants to buy enough milk at the grocery store to last 5 days and she knows at home she u
What is the value of log0.5^16
why is know app downloading in my android phone even if I have 900 MB ???
Conduct the hypothesis test and provide the test statistic and the critical​ value, and state the conclusion. A person drilled a hole in a die and filled it wit
Which three are formed due to compression? a) syncline, normal fault, and strike-slip fault b) anticline, syncline, and reverse fault c) normal fault, anticline
How does cross pollination differ from self pollination?
List 10 idioms that can be used in email writing.Including definitions and sentences.​