rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

A certain plant has a color that can range from green to yellow. Some plants are very green, and some are very yellow, but most are in between. What is most lik
I an confused need help on number 6
Bob bought 24 hockey tickets for $83. Adult tickets cost $5.50 and child tickets cost $2.00. How many of each did he buy . Show your work .
how do a cell reproduce?
A horizontal line passes through the point (5, –1). Which point is also on this line? (0, 0) (–1, 5) (5, –4) (–2, –1)
If a turtle is hit by a boat and damage is done to its shell, is the injury able to heal? Identify the correct answer to this quesiton and the correct names for
For a fundraiser , Brad sold 2 less than 3 times the number of candy bars calls that Mary did . If they sold 334 total bars, find the number sold by each . Show
1. If a pea plant’s alleles for height are tt, what is true of its parents? (1 point) A.) Both Parents are tall. B.)Both parents are short. C.)Both parents cont
What letter comes next S,M,H,D,M
an important long-term result of the crusades in the middle east was