danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

During the seventeenth century, at least three-fourths of the immigrants who came to the chesapeake colonies came as
What kind of care does Mika need? Mika is suffering from a terminal illness. Doctors have given her just six months to live. Her family wants her last days to b
Diary Entry on a visit to a desalination plant
8/3 + -9/4 = ______ Reduce to simplest form!
Why should the american colonists fight, what is their purpose ?
Please help me with this question thankyou.
line AB has endpoints A (-3, 1) and B (4, 5), find the coordinates of point p on directed line segment AB that partitions AB in the ratio of 5:2
What’s the answer I think is scientific Inquiry
What aspect of muhammad's beliefs most disturbed those who practiced traditional arab religions?
Ann puts a beaker on the scale which shows the mass to be 1.65kg. The actual mass was 1.72 kg. what was the percent error in Ann's reading ? a)4.2 % b)-7 % c