Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please I Need Help With This Question!!
Niko uses 12marshmallows and 8 graham crackers to make 4 s'mores. Drag marshmallows and graham crackers into the box to show how many Niko needs to make 3s'more
How many Republicans were on the constitution on 1969?
When experiencing oxygen debt why do human cells not carry out the process of alcohol fermentation?
What event in 1941 caused the US to join the Allies in WWII? Germany captured France. Japan bombed Pearl Harbor. Italy moved into North Africa. Germany moved i
Can someone please tell me the answer to this?
whats the most efficient way to show all the values which are no more than 7 units away from -5
What is the product of (3x^2+4x+4)(2x-4) A.6x^3-4x^2-8x+16 B.6x^3-4x^2-8x-16 C.6x^3-4x^2+8x-16 D.6x^3-29x^2-24-16
Does this require energy? Active transport worksheet
In order to pay for supplies, a certain business needs to profit $2400. In its first week of business the company makes a profit of $1180. if the variable m sta