JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

A profit-maximizing firm will shut down if, at the firm's profit maximizing level of output, its total revenue is ______ less than its total cost. less than its
When the authors emphasize that, when a child gets a pair of gender binary glasses, it's just their first pair, they mean to say that?
What is based on a mythological character introduced in homers odyssey
At what age do students become much more capable of understanding and acting on the connection between behaviors and injury risks?
how can you tell if radicals are like radicals
Which equation is true for any value of y? A : 4y to the 2nd power + 2 + (4y X 4y) + 2 B: 4y to the 2nd power + 2 + (4y + y) +2 C: 4y to the 2nd power + 2 = 4(y
How does hydrogen bonding affect the physical properties of substances?
Please HELP NEEDED ASAP APPRECIATED !! Brainlestwill be given
In communication, the term _____ refers to any interference that causes the message one sends to be different from the message one's audience understands.
Suppose that after examining tina, you were concerned she may have peritonitis. how would you have assessed tina to confirm your diagnosis?