msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

How did the initially small slide in stock prices lead to the stock market crash?
When you describe the wind what two factors must be included?
What was the Bush Doctrine? a) a belief that the United States had to protect its allies b) a belief that the Unites States had the right to remove perceived th
Which two cellular structures have a role in the creation of proteins? A. nucleus and ribosomes B. ribosomes and mitochondria C. nucleus and mitochondria D. mit
The organization which schedules workplace safety and first aid training is the _______. a. Rotary Club b. McLaughlin Group c. Salvation Army d. American Red Cr
what do similar DNA and similar embryonic development suggest about organisms
Which of the following contributed to the start of civil wars and Mali's decline
what is 6.6 as a fraction
what is the smallest integer that gives rest to : 19 when you divide by 20 20 when you divide by 21 34 when you divide by 35plzzzz
A red blood cell placed in distilled water will swell and burst due