electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It is the custom for paper mills located alongside the Layzee River to discharge waste products into the river. As a result, operators of hydroelectric power-ge
If a municipality is expecting to receive federal funding for mass-transit programs, it could borrow against the expected funds to be received by issuing:_____.
Customs or practices that are common to all societies, yet expressed differently, are called
Ramesh said to me, “Please help me now.” (into indirect speech)
Do you think it’s important that forensics is categorized as a science? Why or why not?
(3) In a group of 60 seldiers have enough food for20 days - How many soldiers should leave the groupso that the food is enough for 100 days ? Find it.​
Read and choose the option that best answers the question. Paulo, siempre trabajas solo. La comunidad tiene mucha basura. Por favor, solicita ayuda de otras per
Multiply this 6/11* 1/4
15. What is the subject? A You B. Her C. Answer
where do you expect to participate in distance learning from?