Seudónimo
Seudónimo
05-01-2021
Mathematics
contestada
11. What is diction? *
Respuesta :
Arielle123456
Arielle123456
05-01-2021
Answer:
Step-by-step explanation:
the choice and use of words and phrases in speech or writing.
Answer Link
gabysloth
gabysloth
05-01-2021
c) purposeful word choice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Please help!!! MAX POINTS I CAN DO i put it in math because i trust the math people more
Grapes cost $2.49 per pound, and apples cost $1.89 per pound. Select all the combinations of pounds of grapes and pounds of apples that Noah could buy for $24.9
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
The interstate speed limit is 70 mph. If there are 5280 feet in a mile, how fast are you going in feet per second?
why was simplified Chinese invented by the govermont?
A road is inclined at an angle of 5. After driving 5,231 feet along this road, find the driver's increase in altitude.
10 11 10 y 10 8 If the mean is 10 what number could y be?
Need all opinions, will reward brainiest. What is the theme of this passage?
The necessary and proper clause gives congress implied powers. True or false
which of the following is an accurate description of the Maya mathematical system