hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It's been said that our female ancestors most often sent their genes into the future by pairing wisely, and your female ancestors by pairing widely. how does th
What happens when you multiply and divide integers
Trichotillomania is an obsessive-compulsive-related disorder that has _____ as the main symptom.
Solve this questionhhhhhhhh
Noah is training for a swim meet and swims 500 meters each day. How many kilometers does does Noah swim in a week if he trains every day
Which set of fractions is ordered from greatest to least? 11/12, 7/10, 5/6
Dave has $13 to spend on a $4 book and two birthday cards (c) for his friends. How much can he spend on each card if he buys the same card for each friend?
Consider the major battles of the american revolution. which do you consider the most significant and why?
There is _____ to say that a company's socially responsible actions significantly hurt its long-term economic performance.
HELP QUICK!!! When cleaning a computer, you need only worry about what you can see. A. True B. False