Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

please be quick, i need this as soon as possible!
Alpha Company has assets of $620,000, liabilities of $260,000, and equity of $360,000. It buys office equipment on credit for $85,000. What would be the effects
A ball is thrown vertically upward. a. What happens to the ballâs velocity while the ball is in the air? b. What is its velocity when it reaches its maximum alt
ESSAY: WHAT WOULD YOU DO? "In any moment of decision, the best thing you can do is the right thing. The worst thing you can do is nothing." –Theodore Rooseve
Are four daughter cells asexual or sexual?
A supersaturated solution of sucrose (C12H22O11) is made by dissolving sucrose in hot water and slowly letting the solution cool to room temperature. After a lo
what is the theme of the passage the unlikely Heroine ​
what is the transfer of heat through a solid as a result molecular action called
Use a flow chart to trace the main events that followed the development of agriculture on the African savannas.
In insurance policies, the insured is not legally bound to any particular action in the insurance contract, but the insurer is legally obligated to pay losses c