nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Failure to incorporate _______ can easily lead to _______. Would the answer be: citations, plagiarism?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Why did the french revolution happen and who's fault was it
Simplify. (-1/2)(4times)(-2)(7y)(-1) A. –28xy B. –28 C. 28xy D. 27
In which system of government would states function independently of each other?
The Earth has four main seasons: winter, spring, summer, and fall. Which of the following is a cause of seasonal changes on Earth? The Earth rotates. The
an explanation describe if a green pet mates with an orange pet, can they have any orange offspring.
according to the United States constitution the president has the power to (A) negotiate treaties (B) amend the constitution (C) impeach members of congress
Compliant is to stubborn as excited is to
How did i travel irf i went from nyc to tren ton a distance of90 miles at45 miles per hour how long did it take