faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

What is the symbol that is used for all types of energy?
How did trade networks developed in the post-classical era?
write 3 x 10^-5 as an ordinary number
A simple pendulum is 5.00 m long. what is the period of small oscillations for this pendulum if it is located in an elevator (a) accelerating upward at 5.00 m/s
Which would be the more valued result: taking one proton from each nucleus in a sample of gold or adding one proton to each gold nucleus? 1. adding one proton t
What was homer plessys defense in the case of plessy vs. Ferguson
What type of conjunction always comes in pairs?
Thisboys life why did dwight paint his whole room white
All of these were reasons why britain did not win the war against the american rebels except
Any peeps out there tryna read this short story called the number devil and help me out so i could have an influence of graduating... :\ Which of the number dev