kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

A is a horizontal stem at or just beneath the surface of the ground which can give rise to roots or stems.
jim had $8.10 when he went to the store. When he got back, he had $3.49. How much did he spend?
point of my intersect. y=4x-2
Plants and animals of an ecosystem do what?
which one is bigger 1/3 or 1/8
True or false : Shakespeare followed the Elizebethan structure of a four-act play? (1 point) true false
6 sq 2 evaluated need this answer fast
what caused many African Americans to move away from the south ?
Tennis racket marked up 50% to $36.76
Which of the following was not a famous American author from the 1950s? J.D. Salinger Ernest Hemingway E.B. White William Golding