harrypottergf
harrypottergf harrypottergf
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Will u help me pweessee
can u write this down for me so I can copy and past!

Will u help me pweessee can u write this down for me so I can copy and past class=
Will u help me pweessee can u write this down for me so I can copy and past class=

Respuesta :

bulldogd07
bulldogd07 bulldogd07
  • 02-02-2021

Answer:

Q17: 160=4b+40

Q18:  -40        -40

Q19: 120=4b

Q20: /4     /4

Q21: 30=b

Q22: leave b blank

Q23:b = 30

Step-by-step explanation:

your welcome :) have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME :) A 13-foot ladder is leaning against a tree. The bottom of the ladder is 5 feet away from the bottom of the tree. Approximately how high up the
Over time one group of species in a ecosystem is replaced by a different group of species through a process called
Haploid or Diploid? Listed in the Item Bank are some key terms and expressions associated with the categories seen in the Venn Diagram. To find out more informa
create and equation: Rachel works at a bookstore. On Tuesday, she sold twice as many books as she did on Monday. On Wednesday she sold 6 fewer books than she di
What do high and low air pressure systems mean in terms of density?
How much dirt is in a hole 11 meters long, 7 meters wide, and 2 meters deep?
Which of the following is not characteristic of the public health model?
Why did the united states industrial revolution fist appear in new england?
Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the bett
If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie? A) $0.25 B) $0.50 C) $2.25 D) $3.00