parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Just a few more, help??????????
The discriminant of the function f(x) = 2x2 – 3x + 3 is -15. What is true about the function?
Suppose that there is a black urn containing nine black balls and three yellow balls and there is a yellow urn containing six black balls and six yellow balls.
Why was the Vietnam War draft seen as unfair? A) Because it disproportionately selected people from a lower socioeconomic class B) Because women were excluded f
URGENT!!! Help pls. U could literally just give me the equations
Machen gun Kelly or yungblud.......or should they both make a band together?
Determine the number of moles of CH3Br in 47.5 grams of CH3Br? Show Work please - NO LINKS
You are an IT network administrator at XYZ Limited. Your company has critical applications running of its Ubuntu Linux server. Canonical, the company that owns
Ernest's dining room is 19 feet wide and 21 feet long. Ernest wants to install wooden trim around the top of the room. The trim costs $0.69 per foot. How much w
write the equations in slope y-intercept form