moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

A number divided by four and the quotient is added to three .the result is 24 what is the number?
What is the relationship between height and gpe
WILL MARK BRAINLIEST FOR THE BEST ANSWER~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ If your front lawn is 25.0 feet wide and 20.0 feet long, and each square foot of lawn accumulates
Is the biography of Albert Einstein a primary source or a secondary source
If a person responds to an amusing film with more positive emotions than average, that person is likely to
Solve the equation by completing the square. Round to the nearest hundredth if necessary. x^2 +9x - 14 =0
________ should not be given to infants younger than one year of age because of the risk of botulism.
Why are younger people more at risk for chlamydia than older people?
PLEASE HELP ASAP:))) I WILL GIVE YOU BRAINLEST ANWSER (use the graph) The picture below shows the dependence of the breaking distance on its speed on a dry roa
evaluate the numeric expression of 2+14x5-5 What is the answer