quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me solve this (it’s for a grade)
The percentage of Americans who could vote increased between 1790 and 1820 because
what is the volume of a cylinder with a radius of 6 cm and height of 13
How does the relationship between the federal government and state government differ from the relationship between stay and local governments
Please answer this question, will give brainliest!
help me please asap!
How and why did the anti colonial struggles in india and south africa differ?
32x 10^3 -1.7x10^-4​
what is 1/3 divided by 1/9​
What is most important for you to choose before you build a network? A. private network B. NOS C. network media D. network protocol E. directory service