m2dyxqswkg
m2dyxqswkg m2dyxqswkg
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this please

Help me with this please class=

Respuesta :

mocha617
mocha617 mocha617
  • 03-02-2021

Answer:

5 Dollars = 1 pound

Step-by-step explanation:

3x5=15

Answer Link
hamiltonhammie29
hamiltonhammie29 hamiltonhammie29
  • 03-02-2021

Answer:

2a. the unit rate is $5 per pound

2b. I couldn't see the graphs very well, but if the pounds is on the x axis and the price per pound is on the y axis then when the pound is 1 on the x axis the price will be 5 on the y axis

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of these best states a theme of The Diary of Anne Frank? Pride can often get in the way of people doing what they know is right. Those hiding in the annex
Que diferencia hay entre una catedral y una iglesia??
6x +3 - 6x = 3 1 solution no solution or infinite solution
The miniature thirty-one-syllable form known as _____, was the way that men and women communicated their feelings for each other.
Solve the simultaneous equations by substitution 4x+3y=-2 3y=4-x
Brainliest if correct
What are fats great for? What are proteins made of?
please help!! only answer if you are confident in the answer lolll
Can someone plz help me? :)
How do you say "healthy" in Spanish? levanto dentro armario sano.