hellolol84
hellolol84 hellolol84
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jessie’s friend Paul runs a hot dog stand near the car plant. Jessie gets 3 hot dogs and pays Paul $3.60

Write an equation for h, the cost of one hot dog

Respuesta :

egged
egged egged
  • 03-02-2021
3.60 divided by 3 = h
Answer Link
mgbdub2004
mgbdub2004 mgbdub2004
  • 24-02-2021

Answer:

h × 3 = 3.60

Step-by-step explanation:

price of one hot dog × 3 hot dogs = price for three hot dogs

Answer Link

Otras preguntas

katherine spends 1,089.72 each month for rent and supplies to run her salon. If she charges $18 for a haircut how many hair cuts must kathrine do to cover her e
what role did sectionalism play in Lincoln's winning the 1860 election?
What's the formula to perimeter
The resultant resistance of two resistance wires in series combination is 108 ohm and in parallel combination is 24 ohm. find the value of individual resistance
solve for x:    x to the negative 3rd power is equal to 27 over 64
what is the common name for calcium silicate?
how can astronomers use rocks from the moon to estimate the age of the solar system ?
Why is living important
How do I Stargaze? Please help :)
How many people could read in France in 2000, 2001, 2002, 2013?