nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Alcohol generally affects the emotions in how many phases? Two Three Four
Find the standard form of the equation of the parabola with a focus at (3, 0) and a directrix at x = -3. serious answers only
Sometimes a cost must be incurred to obtain an abandonment option. this cost should be incurred if and only if the value of the option exceeds its cost. the val
The expression on the left side of an equation is shown below. -4(x-2)+5x= If the equation has no solution, which expression can be written in the box on the o
what is a desirable characteristic when choosing a line of credit?
kristin went to a store to buy olive oil and needs to choose between 4 brands of olive oil. The following table shows the prices. which brand offers the best de
in the play endgame, how does hamm hope to leave
The main street cinema holds 1356 people. Last Saturday night, they were sold out for two showings of super alien 5. There was a special price of $5 for every s
Rafaela is a physical education teacher and has 25 girls and 35 boys in her class. She wants to divide the class into teams of the same size, where each team ha
in the old chief mslanga, how are natives judged as good or bad