lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

A bag contains the following marbles: 8 black marbles, 12 blue marbles, 18 brown marbles, and 6 green marbles. What is the ratio of brown marbles to blue marble
How can you use an equation to make a prediction from a pattern?
What happened to Old Major? A. He died peacefully in his sleep. B .Mr. Jones sent him to a neighboring farm. C. Mr. Jones killed him for the meat. D. Mr. Jones
PROJECT: SUMMARIZE IT! The ability to summarize information is a vital component to understanding the information you read in your coursework. To summarize info
You are standing at the edge of a cliff which is 40 m tall. You throw an apple up with a speed of 15 m/s, and it accelerates downward at 9.81 m/s^2. How long do
Any gïrls here free to talk
CAN YOU PLES FRIEND ME
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?
i hate this brainly thing so so so much
Which of the following statements best describes the formation of volcanoes?