lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At room temperature, which answer is the most compressible? one liter of water, a liquid one liter of oxygen, a gas one liter of iron, a solid one liter of merc
If 45% of the class are boys what percent is girls
The Quran tells Islamic women that they should lower their
Which of the following scenarios makes Tim liable for undue influence? a. He uses a false identity, borrows $10,000 from Kelly, and disappears with the money. b
Kwan made a sculpture in the shape of a polyhedron. It only has one base that is a triangle. What three-dimensional figure is her sculpture?
A farm pond, usually dry during winter, has plenty of water and aquatic pond life duringthe summer. One summer, Sarah returns to the family farm from college. O
Please help me, with as many questions as you can?
Click on the blue box to choose the correct present and past participles of the verb given. break Present participle: Past participle:
"Inked Daughter," "Daughter of Invention," "Sign for My Father, Who Stressed the Bunt," and "Hands," discuss how these pieces are thematically linked.
By the time I was in high school, I was a popular kid, and it showed in my name. Friends called me Jules or Hey Jude, and once a group of trouble making friend