Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Quick algebra 1 question for 50 points!Only answer if you know the answer, Tysm!
And then I explained to him how naïve we were, that the world did know and remain silent. And that is why I swore never to be silent whenever and wherever human
A piece of purple plastic is charged with 3. 13×106 extra electrons compared to its neutral state. what is its net electric charge (including its sign) in coulo
The mexican rebel who genuinely sought to win the return of indian lands from the wealthy landowners who stole them was:_________
What term designates foods that contain nonnutrient substances which may provide health benefits beyond basic nutrition?
Atoms and molecules are way too small to be seen even with a microscope so how can we count how many there are?
Which quotation develops the concept that the white man was a negative influence on the Indians? surrdener
What is the daughter nucleus produced when zn63 undergoes electron capture? replace each question mark with the appropriate integer or symbol
Find the x-intercept. x + 3 X-2 y = ([?], [_])
Question 10 of 10 The function F(x) = log5 x is decreasing. A. True B. False SUBMIT