ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

rename the number 120,000 ten thousands
Will every solid with the same dimensions have the same density?
hector is visiting a cousin who lives 350 miles away he has driven 90 miles how many more miles does he need to drive to reach his cousins home?
Which statement is true for single-celled organisms? A. They are often harmless. B. They always cause disease. C. They only live inside
Which of these statements is false? A. Damaged relationships can be repaired. B. The first sign of a problem with a relationship is a feeling of anger. C. Othe
is salt a solid or a liquid
use the number line to solve 235 +123
620,000 round off by ten thousand
Which of the following caused sectional argument? a. tariffs b. slavery c. westward d. all of the above
solve 5 ones 3 tenths -0.53