gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Which pair of verbs correctly completes the following sentence? Hier j’______ un bon restaurant sur l’internet et j’______ dans le meilleur restaurant du coin.
Is 5x a numerical expression or a Algebraic Expression?
slope = 2/5; passes through (-3,1)
what’s the word for these definitions
Water flows over gills in the opposite direction of blood flow in a process known as:
When a person decides on a particular belief and then assembles data and arguments to back up his or her conclusions, that person is engaging in?
HELP PLZZZZZZZ!!!!!!!!!
The contrapositive of the following statement is true “If two angles are vertical angles, then they are congruent” True False
HELP PLZZZZZZZ!!!!!!!!!
What is the name given to the experimental apparatus for generating electricity?