darlalucas18
darlalucas18 darlalucas18
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Sandy bought 1 1/4 pound of turkey and 1/2 pounds of cheese at the deli. Both items are on sale for $4 per pound. What is the total cost?

Respuesta :

tlwomack24
tlwomack24 tlwomack24
  • 02-03-2021

Sandy's $8.50 been on the deli counter.

Answer Link
cantubresella
cantubresella cantubresella
  • 02-03-2021
$8.50.....................
Answer Link

Otras preguntas

Three yams are chosen at random from 15 tubers of which 5 are spoilt Find the probability that, of the three chosen tubers (A) none is spoilt. (B) all are spo
A 2-pound bag of broccoli costs $4.48. What is the price per ounce?
The cylinder is 40 feet tall and has a radius of 20 feet. The cone is 10 feet tall with the same radius. Approximately how many cubic feet of grain can fit in t
Overall summary of bethlehem steel?
Does Anybody Know The Answers?
El agua de un manantial se conduce hasta unos depósitos cilíndricos que miden 12 m de radio de la base y 20 m de altura. Luego se embotella en bidones de 2.5 li
Ali bought 20 dozen oranges 10% of them were rotten. How many oranges were good ?​
Happy late memorial day. I am hoping you all had a good day!!!
Can someone explain this to me?
Explain the potential issues that can arise by not keeping a balanced checkbook.